Operacja prostaty a problemy z potencją – Co może pomóc?

Jednym z najbardziej powszechnych problemów wśród dojrzewających mężczyzn są nowotwory i choroby prostaty. Zaburzenie pracy gruczołu krokowego zdecydowanie mogą przyczynić się do różnego rodzaju powikłań – w tym zauważalnego zaniku potencji. Nie zawsze jest to jednak konieczne. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach dzieje się tak najczęściej i jak można pokonać wspomniane dolegliwości.

Funkcje pełnione przez prostatę

Podstawową funkcją prostaty zwanej też sterczem lub gruczołem krokowym, jest produkcja składników płynu nasiennego, który wydziela się w czasie ejakulacji. Stanowią one mniej więcej 20% całej objętości nasienia i są niezbędne do rozwoju zdrowych gamet męskich, czyli plemników. Jej rozwój kończy się około 20 roku życia. W prawidłowym przebiegu prostata nie powinna osiągnąć rozmiarów większych od orzecha włoskiego. Jeśli tak się stanie – może być to znak sygnalizujący o rozwoju nowotworu. Dysfunkcje prostaty są nieodłącznie związane z zaburzeniami potencji, problemami z oddawaniem moczu i ograniczoną płodnością.

Przyczyny zaniku potencji przy problemach z prostatą

Same problemy z prostatą nie muszą od razu być przyczyną zaburzeń potencji. Najczęściej jest to spowodowane intensywną terapią, leczeniem inwazyjnymi metodami i przyjmowaniem hormonów. W zależności od tego jak zareaguje pacjent, mogą wystąpić rożne powikłania. Na impotencję najczęściej zapadają pacjenci, którzy poddali się chemoterapii lub przeszli operację wycięcia gruczołu krokowego. Nawet jeśli uda się osiągnąć erekcję, może okazać się, że wystąpi bezpłodność spowodowana niedoborem nasienia i ejakulatu.

Ile czasu trwają zaburzenia potencji po operacji?

Wszystko jest zależne od zastosowanych metod i możliwych komplikacji. Samo wystąpienie problemów może nastąpić dopiero po 6 miesiącach od wykonania radioterapii – jej powikłania dochodzą stopniowo i są trudne do przewidzenia. Z kolei inne metody znane pod nazwami brachyterapia czy radioterapia modulowana, niekoniecznie będą przynosić tak nieprzyjemne skutki uboczne.

Przy terapii hormonalnej zaburzenia potencji zaczynają występować po czasie 2 – 4 tygodni od momentu jej rozpoczęcia. Dzieje się tak przez zmniejszenie stężenia testosteronu we krwi pacjenta, który takiej terapii się poddał. Jeśli przysadka nie będzie w stanie produkować męskiego hormonu przez dłuższy czas, lekarz może zalecić zastosowanie tak zwanej zastępczej terapii testosteronem.

Co pomoże na problemy z potencją po operacji prostaty?

Przede wszystkim pomocne będzie zrozumienie partnerki i jej cierpliwość. Niestety, w przeciwieństwie do innych przyczyn, skutki operacji prostaty nie mogą być odwrócone dietą ani zmianą stylu życia. Z przyczyn od nas niezależnych, musimy więc korzystać z terapii w postaci tabletek na potencję. Mogą być to również zabiegi, operacje penisa, a także specjalistyczne protezy.

Tabletki na potencję są polecane przez większość lekarzy, którzy zajmują się diagnostyką i operowaniem gruczołu prostaty. Dobrze sprawdzają się preparaty zawierające sildenafil takie jak kamagra. Po przejściu takiego zabiegu, same tabletki mogą pomóc dopiero za którymś razem. Wymagane jest odczekanie kilku miesięcy i danie sobie czasu na rekonwalescencję. Gdy organizm powróci do stanu równowagi, możemy liczyć na polepszone działanie leków.

Zabiegi na problemy z potencją

Coraz popularniejsze stają się zabiegi polegające na iniekcjach, użyciu specjalnych urządzeń czy nawet technikach rozciąganiu penisa. Przykładowo, aparaty próżniowe, które wyglądem przypominają przezroczysty walec, polegają na umieszczeniu w nim członka. W środku urządzenia znajduje się zacisk zapobiegający wzrostowi ciśnienia i odpływowi krwi z ciał jamistych członka. Protezy nie są tak świeżym wynalazkiem – te stosujemy od przeszło 50 lat. Ich zastosowanie polega na umieszczeniu stałej protezy wewnątrz prącia w trakcie operacji. Iniekcje, jak łatwo się domyślić, są nieco bardziej inwazyjne i wymagają częstszego stosowania. Lek recepturowy złożony z trzech substancji (papaweryny, fentolaminy i prostaglandyny E-1), u ponad 80% pacjentów powoduje poprawę. Są skuteczne w sytuacji, kiedy pacjenci nie cierpią na uszkodzenia tętnic.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *